B32520C6223K189
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32520C6223K189
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.022 µF
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension -
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD