B32521C3104K000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32521C3104K000
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.1 µF
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC 160V
Voltage Rating - DC 250V
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL