B32526R6226K000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32526R6226K000
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension -
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 22UF 10% 400VDC RADIAL