B32529C0152J000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32529C0152J000
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 1500 pF
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC 40V
Voltage Rating - DC 63V
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 1500PF 5% 63VDC RADIAL