B32529C1472K189
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32529C1472K189
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 4700 pF
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 4700PF 10% 100VDC RAD