B32529C6822J000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32529C6822J000
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 8200 pF
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension -
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC RADIAL