B32621A3104K000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32621A3104K000
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.1 µF
Applications High Pulse, DV/DT
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC 140V
Voltage Rating - DC 250V
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL