B32671L1182J000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32671L1182J000
  • Package: Radial
Parameters
Series B3267*L* - MKP High Current
RoHS RoHS
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±5%
Capacitance 1800 pF
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension -
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 1800PF 5% RADIAL