B32756G7226J000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32756G7226J000
  • Package: Radial - 4 Leads
Parameters
Series B3275* - MKP AC-Filter
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 22 µF
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 4 Leads
Size / Dimension 1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 275V
Voltage Rating - DC 550V
Height - Seated (Max) 1.890" (48.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.3 mOhms
CAP FILM 22UF 5% 550VDC RADIAL