B32758G2306K000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B32758G2306K000
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 30 µF
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications Automotive
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 4 Leads
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC 500V
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1 mOhms
CAP FILM 30UF 10% 500VDC RADIAL