B37872R5102M041
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B37872R5102M041
  • Package: 1206 (3216 Metric)
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 1000pF
Part Status Obsolete
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0612