B37940R5470K041
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B37940R5470K041
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 47pF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0805