B64290L0062X046
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B64290L0062X046
  • Package: Box
Parameters
Series TX9.5/4.8/3.2
RoHS RoHS
Gap Ungapped
Width -
Finish Epoxy
Height 0.161" (4.10mm)
Length -
Diameter 0.413" (10.50mm)
Material T46
Core Type Toroid
Tolerance ±30%
Part Status Active
Inductance Factor (Al) 6.4 µH
Supplier Device Package -
Effective Area (Ae) mm² 7.28
Effective Length (le) mm 20.72
Initial Permeability (µi) 15000
Effective Permeability (µe) -
Core Factor (ΣI/A) mm-1 2.85
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 151
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² -
FERRITE CORE TOROID 6.4UH T46