B65981Q0100K095
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B65981Q0100K095
  • Package: Bulk
Parameters
Series PQ50/50
RoHS RoHS
Gap Distributed Gapped
Width 1.260" (32.00mm)
Finish Uncoated
Height 0.984" (25.00mm)
Length 1.969" (50.00mm)
Diameter -
Material N95
Core Type PQ
Tolerance ±10%
Part Status Active
Inductance Factor (Al) 100 nH