B66233Q0150K187
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B66233Q0150K187
  • Package: Tray
Parameters
Series E32/16/11
RoHS RoHS
Gap Distributed Gapped
Width 0.630" (16.00mm)
Finish Uncoated
Height 0.433" (11.00mm)
Length 1.260" (32.00mm)
Diameter -
Material N87
Core Type E
Tolerance ±10%
Part Status Active
Inductance Factor (Al) 150 nH