B66363Q0150K187
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B66363Q0150K187
  • Package: Bulk
Parameters
Series ETD39/20/13
RoHS RoHS
Gap Distributed Gapped
Width 0.787" (20.00mm)
Finish Uncoated
Height 0.504" (12.80mm)
Length 1.531" (38.90mm)
Diameter -
Material N87
Core Type ETD
Tolerance ±10%
Part Status Active
Inductance Factor (Al) 150 nH