B66397Q0250K187
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B66397Q0250K187
  • Package: Bulk
Parameters
Series ETD59/31/22
RoHS RoHS
Gap Distributed Gapped
Width 0.870" (22.10mm)
Finish Uncoated
Height 0.870" (22.10mm)
Length 2.354" (59.80mm)
Diameter -
Material N87
Core Type ETD
Tolerance ±10%
Part Status Active
Inductance Factor (Al) 250 nH