B78108E1331M000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B78108E1331M000
  • Package: Axial
Parameters
Series BC+
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq 60 @ 7.96MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 330 nH
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Current Rating (Amps) 5.3 A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 480MHz
Current - Saturation (Isat) 10.1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
FIXED IND 330NH 5.3A 23 MOHM TH