B82432T1822K000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B82432T1822K000
  • Package: 2-SMD, J-Lead
Parameters
Series SIMID
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 8.2 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Current Rating (Amps) 670 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz