B82472D6333M000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B82472D6333M000
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series B82472D6
RoHS RoHS
Height 0.189" (4.80mm)
Ratings AEC-Q200
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current Rating - Series 4.3 A
Current Rating - Parallel -
Current Saturation - Series 1 A
DC Resistance (DCR) - Series 580mOhm Max
Current Saturation - Parallel 2 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 145mOhm Max
Inductance - Connected In Series 8.8 µH
Inductance - Connected In Parallel 2.2 µH
FIXED IND 33UH 1.35A 290 MOHM