B82477P4473M000
  • Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
  • CONEVO NO: B82477P4473M000
  • Package: Nonstandard
Parameters
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 47 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) 67mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.8 A
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Series B82477P4
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings AEC-Q200
Features -
FIXED IND 47UH 2.8A 67 MOHM SMD