MC-306 32.7680K-A3: ROHS
  • Manufacturer: EPSON
  • CONEVO NO: MC-306 32.7680K-A3: ROHS
  • Package: 4-SOJ, 5.50mm pitch
Parameters
Series MC-306
RoHS RoHS
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Ratings -
Frequency 32.768 kHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Load Capacitance 12.5pF
Size / Dimension 0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD