E144RG11212LW6M250-N
  • Manufacturer: Focus LCDs
  • CONEVO NO: E144RG11212LW6M250-N
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface Parallel, SPI
Dot Pixels 128 x 128
Part Status Active
Touchscreen Non-Touch
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 25.50mm W x 26.50mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type ST7735
Background Color -
Diagonal Screen Size 1.44" (36.58mm)
1.4" TFT