FC4SDCBMF12.0-T1
  • Manufacturer: Fox Electronics
  • CONEVO NO: FC4SDCBMF12.0-T1
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series HC49SDLF
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 12 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD