UEZGUI-4088-43WQH-BA
  • Manufacturer: Future Designs Inc.
  • CONEVO NO: UEZGUI-4088-43WQH-BA
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface I²C, SPI, USB
Dot Pixels 480 x 272
Part Status Active
Touchscreen Resistive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 95.04mm W x 54.00mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type LPC4088
Background Color -
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
LCD DISPLAY TFT 4.3" 480X272