CAP-50/5/440R
  • Manufacturer: Hartland Controls/Littelfuse
  • CONEVO NO: CAP-50/5/440R
Ratings -
Tolerance ±3%
Capacitance 5µF, 50µF
Voltage - Rated 440 V
Temperature Coefficient -
CAP FILM 50UF/5UF 370-440V RND