CAP-55/7.5/440
  • Manufacturer: Hartland Controls/Littelfuse
  • CONEVO NO: CAP-55/7.5/440
Ratings -
Tolerance ±3%
Capacitance 7.5µF, 55µF
Voltage - Rated 440 V
Temperature Coefficient -
CAP FILM 55UF/7.5UF 370-440V OVL