2EDL23N06PJXUMA1
2EDL23N06PJXUMA1
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • CONEVO NO: 2EDL23N06PJXUMA1
  • Package: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series EiceDriver™
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Conevo-Key Programmable Not Verified
Driven Configuration Half-Bridge
Channel Type Independent
Number of Drivers 2
Gate Type N-Channel, P-Channel MOSFET
Voltage - Supply 10V ~ 17.5V
Logic Voltage - VIL, VIH 1.1V, 1.7V
Current - Peak Output (Source, Sink) 1.8A, 2.3A
Input Type Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 600 V
Rise / Fall Time (Typ) 48ns, 37ns
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)