CY62128ELL-55ZAXE
CY62128ELL-55ZAXE
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • CONEVO NO: CY62128ELL-55ZAXE
  • Package: 32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series MoBL®
Package Bulk
Product Status Active
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Asynchronous
Memory Size 1Mbit
Memory Organization 128K x 8
Memory Interface Parallel
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Access Time 55 ns
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)