CY62138FLL-45SXIT
CY62138FLL-45SXIT
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • CONEVO NO: CY62138FLL-45SXIT
  • Package: 32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series MoBL®
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Asynchronous
Memory Size 2Mbit
Memory Organization 256K x 8
Memory Interface Parallel
Write Cycle Time - Word, Page 45ns
Access Time 45 ns
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)