ICE3AR10080JZXKLA1
ICE3AR10080JZXKLA1
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • CONEVO NO: ICE3AR10080JZXKLA1
  • Package: 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series CoolMOS™, CoolSET™F3R
Package Tube
Product Status Active
Output Isolation Isolated
Internal Switch(s) Yes
Voltage - Breakdown 800V
Topology Flyback
Voltage - Start Up 17 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10.5V ~ 27V
Duty Cycle 75%
Frequency - Switching 100kHz
Power (Watts) 22 W
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Control Features -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads