IN-P32ATG
  • Manufacturer: Inolux
  • CONEVO NO: IN-P32ATG
  • Package: 2-PLCC
Parameters
Series IN-P32AT
RoHS RoHS
Color Green
Features -
Lens Size 2.40mm Dia
Lens Color Clear
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Active
Height (Max) 1.90mm
Configuration Standard
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 20mA
Package / Case 2-PLCC
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency Clear
Wavelength - Peak 530nm
Millicandela Rating 1800mcd
Wavelength - Dominant 521nm
Supplier Device Package 2-PLCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V