INND-SS30YCB
  • Manufacturer: Inolux
  • CONEVO NO: INND-SS30YCB
  • Package: 10-SMD, No Lead
Parameters
Series INND-SS30
RoHS RoHS
Color Yellow
Common Pin Common Cathode
Part Status Active
Display Type 7-Segment
Current - Test 20mA
Display Format -
Package / Case 10-SMD, No Lead
Digit/Alpha Size 0.30" (7.62mm)
Size / Dimension 0.472" H x 0.287" W x 0.124" D (12.00mm x 7.30mm x 3.15mm)
Wavelength - Peak 592nm
Millicandela Rating 8mcd
Number of Characters 1
Power Dissipation (Max) 70mW
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL YLW 10SMD