IS42S32400F-7TL
IS42S32400F-7TL
  • Manufacturer: ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
  • CONEVO NO: IS42S32400F-7TL
  • Package: 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Series -
Package Tray
Product Status Active
Memory Type Volatile
Memory Format DRAM
Technology SDRAM
Memory Size 128Mbit
Memory Organization 4M x 32
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 143 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5.4 ns
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package 86-TSOP II
Base Product Number IS42S32400
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.32.0002
Other Names 706-1272
Standard Package 108
SDRAM Memory IC 128Mbit Parallel 143 MHz 5.4 ns 86-TSOP II