C0603C104K8PAC7867
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0603C104K8PAC7867
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series SMD Comm X5R
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient X5R
CAP CER SMD 0603 .1UF 10% X5R 10