C0603C104M3RACAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0603C104M3RACAUTO
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series SMD Auto X7R
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Part Status Active
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603