C0603C471K8HACAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0603C471K8HACAUTO
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series SMD Auto X8R HT150C
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL, High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Part Status Active
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient X8R
CAP CER 0603 470PF 10V ULTRA STA