C0603C682K2RECAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0603C682K2RECAUTO
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series ESD SMD Auto X7R
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Part Status Active
Applications Automotive, ESD Protection
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 6800PF 200V X7R 0603