C0603C821J5GAC7867
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0603C821J5GAC7867
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series SMD Comm C0G
RoHS RoHS
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Part Status Active
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603