C0603X220J5GACAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0603X220J5GACAUTO
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series SMD Auto C0G Flex
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL, Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Part Status Active
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603