C0805C221K5HACAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0805C221K5HACAUTO
  • Package: 0805 (2012 Metric)
Parameters
Series SMD Auto X8R HT150C
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL, High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Part Status Active
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient X8R
CAP CER 0805 220PF 50V ULTRA STA