C0805C330J5GACAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C0805C330J5GACAUTO
  • Package: 0805 (2012 Metric)
Parameters
Series SMD Auto C0G
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Part Status Active
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805