C1206C332F5GAC7800
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C1206C332F5GAC7800
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series SMD Comm C0G
RoHS RoHS
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206