C1812X334J5JACAUTO
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C1812X334J5JACAUTO
  • Package: 1812 (4532 Metric)
Parameters
Series SMD Auto U2J Flex
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.33 µF
Part Status Active
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient U2J
CAP CER 0.33UF 50V U2J 1812