C317C103K1R5TA7301
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C317C103K1R5TA7301
  • Package: Radial
Parameters
Series GoldMax 300 Comm X7R
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 10000 pF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL