C322C103J5R5TA
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C322C103J5R5TA
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 10000 pF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL