C322C104K5R5TA7301
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C322C104K5R5TA7301
  • Package: Radial
Parameters
Series GoldMax 300 Comm X7R
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 0.1 µF
Part Status Active
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL