C322C300KAG5TA
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C322C300KAG5TA
Features Low ESL
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 30 pF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER RAD 30PF 250V C0G 10%