C325C470K3G5TA
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C325C470K3G5TA
Features Low ESL
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 47 pF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER RAD 47PF 25V C0G 10%