C410C101K5G5TA
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C410C101K5G5TA
  • Package: Axial
Parameters
Series AxiMax 400 Comm C0G
RoHS RoHS
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 100 pF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 AXIAL